UNSERE UNTERKÜNFTE

Hier erhalten Sie einen Überblick über all unsere Unterkünfte.

UNSERE ANGEBOTE

Hier erhalten Sie einen Überblick über Top-Angebote und Arrangements.

UNSER THEMEN-HIGHLIGHT DES MONATS

Jeden Monat präsentieren wir Ihnen hier unsere Highlight-Angebote für Ihren Aufenthalt.

UNSERE REGIONEN

Hier finden Sie die passende Unterkunft in Ihrer gewünschten Region.

Spotkanie hotelarzy grupy gut-Hotels w Kaliszu w dniach 07 – 08 kwietnia.

Przebieg spotkania

Uczestnicy dowiedzieli sie od firm realizujących projekty digitalizacji na co dzień o możliwościach nowoczesnych systemów dla hoteli zintegrowanej digitalizacji. W Stadt-gut-Hotel Komoda mogliśmy obejrzeć kilka modułów digitalizacji.  Rezerwacja pokoju odbywa się na stronie hotelowej. Stadt-gut-Hotel Komoda korzysta z systemu sieciowego made by Profitroom. Ponadto hotel używa Channel Managera zarządzającego wolnymi pokojami. Rezerwacja trafiająca automatycznie do programu hotelowego generuje przygotowanie pokoju pod gościa. Klient może zarezerwować pokój i zameldować się już na miejscu w tak zwanym kiosku. Czyli na ekranie bezobsługowym. Pod system przyłączone jest ogrzewanie i klimatyzacja. Telewizor po włączeniu jest zaopatrzony w indywidualne przywitanie. Skorzystanie z ładowarki samochodowej na parkingu jest doliczane automatycznie do rachunku. Gospodarka zasobami, informacje do księgowości, etc to inne elementy oprogramowania do hotelu zdigitalizowanego.

Zwiedzanie hotelu i prezentacja programu jak i odpowiedzi na zadawane pytania przyczyniły się do zgłębienia tematu.

Następnie Pani Renata Tranow wraz z Helmutem Tranow referowali aktualności z Centrali gut-Hotels. Nowy portal promuje bezprowizyjnie hotele sieciowe gut-Hotels. Zachęcamy do odwiedzenia stron pod adresami www.gut-Hotels.pl , www.gut-gebucht.de . Ponadto portal B2B w języku niemieckim informuje o ponad 100 kontraktowych dostawcach sieci i o ich specjalnych ofertach dla naszych hoteli sieciowych oraz zawiera wiedzę branzową. www.hoga-netz.com. Wystartowaliśmy także w tym roku z online-shopem B2B dla gastronomii i hoteli. www.mahoga.de

Na zakończenie zreasumowaliśmy instrumenty digitalne tak w sprzężonej sprzedaży hotelowej przy uwzględnieniu grupy docelowej, konkurencji, położenia jak i sezonu, jak i w obsłudze gościa na miejscu i jego rozliczeniu i utrzymywaniu z nim kontaktu po wyjeździe. To wszystko jest możliwe przy użyciu instrumentów marketingowych digitalizacji oferowanych przez Centralę gut-Hotels i naszych dostawców sieciowych.

Wspólna kolacja była pozytywnym zakończeniem spotkania.

Dziękujemy Państwu Suszyńskim za udostępnienie obiektu i profesjonalną gościnność.

Podsumowanie

Jak już informowaliśmy, 8 kwietnia odbyła się konferencja gut-Hotels pod hasłem „Digitalizacja hotelu – konieczność czy zbędny wydatek, na którym gościliśmy między innymi 2 firmy,które dokonywały modernizacji Stadt-gut-Hotel „Komoda  Residence” w Kaliszu:

  • S4H z Kołobrzegu, które przedstawiło swoje oprogramowanie dla hoteli umożliwiające zarządzanie sprzedażą, zapewniające ciągłość operacji nawet przy braku internetu, co jest kluczowe dla branży hotelowej.
  • PremNet z Gdańska, która zaprezentowała swoje systemy zamków hotelowych z zarządzaniem dostępem przez karty zbliżeniowe i aplikacje mobilne, oraz systemy automatyki hotelowej Savekey umożliwiające zdalne sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem oraz zarządzanie potrzebami gości za pomocą smartfona.

Oto wnioski z naszego spotkania:

Obecnie hotele muszą nieustannie się adaptować, aby spełniać rynkowe standardy. Nasza branża stoi przed wyzwaniem zaspokojenia potrzeb technologicznie zaawansowanych gości, których przybywa wraz z pokoleniem młodych ludzi, dla których smartfon jest kluczowym urządzeniem.

Nowoczesne hotele oferują innowacyjne usługi, które zwiększają komfort pobytu i pozytywnie wpływają na doświadczenia klientów – od marketingu i sprzedaży, przez standardy, aż po obsługę gości. Podróżni rozpoczynają wizytę od rezerwacji pokoju przez aplikację, a po przyjeździe dokonują check-inu również za pomocą smartfona, który automatycznie staje się kluczem do różnych obszarów hotelu takich jak parking, recepcja lub restauracja. Przez cały czas pobytu goście łączą się z obsługą i składają zamówienia przez aplikację, np. w hotelowym barze.  Ostatecznie, check-out i ocena pobytu także odbywają się cyfrowo.

W erze cyfrowej smartfon stał się centralnym urządzeniem dla wielu osób, nie tylko w podróży, ale też w codziennym życiu – od konsumpcji multimediów, przez łączność z globalną siecią, po płatności. Na wyjeździe nasze potrzeby komunikacyjne wzrastają, a smartfon jest często jedynym urządzeniem, które zabieramy.

Projektując przyszłość branży hotelowej, musimy pamiętać, że wprowadzane innowacje mają jeden cel – zwiększenie satysfakcji klientów. Hotele coraz częściej korzystają z technologii, które pozytywnie wpływają na doświadczenia gości, takich jak zintegrowane systemy do komunikacji audiowizualnej, które znajdują zastosowanie również w centrach handlowych, na dworcach czy lotniskach.

Według badania „Digital Transformation” firmy Deloitte, ponad połowa polskich firm przechodzi proces digitalizacji. Branża hotelarska śledzi trendy i działania konkurencji, gdyż pozostanie w tyle oznacza straty. Dlatego warto rozpocząć digitalizację przed nadchodzącym bumem, który spowoduje wzrost cen.

JETZT KOSTENLOS CLUBMITGLIED WERDEN UND VON TOLLEN VORTELEN PROFITIEREN!

[slider_inhalt_3d]